Tottenham Hotspur zwyciężył Manchester City po trafieniu w końcówce meczu! Fenomenalny mecz i przegrana mistrza rozgrywek angielskich w meczu kolejki!

Tottenham Hotspur zwyciężył Manchester City po trafieniu w końcówce meczu! Fenomenalny mecz i przegrana mistrza rozgrywek angielskich w meczu kolejki!

Angielska ekstraklasa jest na ten moment najwybitniejszą piłkarską ligą na całym świecie i sporo futbolowych fanów z całej Europy tak twierdzi. Premier League latami dbała o własną popularność, a perfekcyjnym tego przykładem są wyniki sprzedaży, które rozgrywki te osiągają co roku. Zespoły z Anglii niemal co roku świetnie prezentują się w Lidze Mistrzów i trzeba mieć to na uwadze. Dobitnym dowodem tego jest choćby to, że panującym aktualnie triumfatorem rozgrywek Champions League jest Chelsea, czyli zespół z angielskiej ekstraklasy. Mistrz Anglii też ma chrapkę na wygraną w tych elitarnych europejskich rozgrywkach i nie podlega to żadnej wątpliwości. Gracze mistrza ligi angielskiej rok wcześniej dotarli do spotkania finałowego Ligi Mistrzów, jednakże wówczas zmuszeni byli uznać wyższość drużyny prowadzonej przez Thomasa Tuchela. Dla trenera mistrza Anglii Pepa Guardioli, który w tym sezonie wzniesie się na wyżyny, by zwyciężyć wymarzone europejskie trofeum był to z pewnością duży cios.

Dobrze zaznaczyć to, że mistrz angielskiej ligi jest na świetnej drodze, żeby sobie uprościć drogę po trofeum Ligi Mistrzów. W ligowych rozgrywkach udało im się wypracować sporą przewagę nad pozostałymi zespołami, co da im szansę dużo bardziej skupić się na europejskich pucharach. Gracze mistrza Premier League w miniony weekend toczyli bój Tottenhamem Hotspur i na pewno nie spodziewali się tak trudnego spotkania. Mocno wyruszyła do ataku od samego początku wyruszyła drużyna Tottenhamu FC, czego efektem była bramka już w 4 minucie pojedynku. gracze Manchesteru City byli zmuszeni ruszyć do odrabiania strat. Bez wątpienia wielbiciele futbolu z Manchesteru odczuwali szczęście, gdy futbolówkę do bramki w trzydziestej szóstej minucie umieścił Ikay Guendogan doprowadzając takim sposobem do remisowego rezultatu. Do głosu w drugiej połowie starcia doszli kolejny raz doszli gracze Tottenhamu, którzy za sprawą Harryego Kane'a wrócili na prowadzenie. Wszystko wskazywało na to, iż pojedynek skończy się triumfem Tottenhamu z Londynu, jednak w 92 minucie z rzutu karnego strzelił Riyad Mahrez. Arbiter w 95 minucie pojedynku zarządził karnego dla londyńskiego Tottenhamu. Jedenastkę na bramkę przemienił Harry Kane, który w taki oto sposób zagwarantował zwycięstwo dla Tottenhamu Hotspur.

Zostaw komentarz

Brak kometarzy