Raków z Częstochowy sięgnął po Puchar Polski po triumfie nad Lechem z Poznania rezultatem 3:1!

Rozgrywki piłkarskie w naszym kraju mogą wzbudzać wśród fanów piłkarskich z Polski różne odczucia. Bywają takie takie sytuacje, kiedy pragniemy dopingować polskich kadrowiczów z całych sił i możemy odczuwać dumę. Nie brakuje jednakże także takich chwil, kiedy na grę klubów piłkarskich z naszego kraju naprawdę ciężko się patrzy. W odniesieniu do meczu finałowego zmagań o Puchar Polski mogliśmy liczyć na fantastyczny mecz i nie było co do tego wątpliwości. Finałowe spotkanie zaprawdę było niezwykle interesujące i należy to zaznaczyć. Na przeciw siebie stanęły poznański Lech i Raków Częstochowa, w tej chwili dwie najlepsze piłkarskie drużyny z Polski. Te dwa piłkarskie kluby rywalizują między sobą również o to, kto na koniec sezonu będzie triumfatorem polskiej ligi.

Na pewno stawka finałowego spotkania była na skutek tego zdecydowanie większa. Ogranie najpoważniejszego przeciwnika do tytułu mistrzowskiego w tak ważnym pojedynku to na pewno ogromny cios. Zwycięzca jak to z reguły bywa mógł być tylko jeden pomimo tego, że obie drużyny miały nadzieję na wygraną. Skuteczniejszą ekipą w przypadku tego starcia był Raków Częstochowa. Prowadzeni przez szkoleniowca Marka Papszuna zawodnicy prezentowali bardzo dobre piłkarskie umiejętności. naprawdę trudno nie pogodzić się ze stwierdzeniem, że zasłużyli na zwycięstwo, gdyż byli lepiej przygotowaną drużyną od Lecha z Poznania pod niemalże każdym elementem. Końcowy rezultat finałowego spotkania pomiędzy Rakowem z Częstochowy, a Lechem Poznań to 3:1. Zawodnicy Rakowa przez cały czas kontrolowali sytuację, a finałowego pojedynku było wiele emocji. Na prowadzenie dali radę wyjść niesamowicie prędko, gdyż już w 6. minucie i już tego prowadzenia i już tej przewagi nie oddali. Kilka minut przed końcem pierwszej połowy częstochowski Raków zdobył bramkę numer dwa, która pozwoliła im wyjść na kolejne 45. minut z dużym zapasem. Zawodnicy Poznańskiego Lecha starali się odrobić straty w połowie numer dwa, ale zdołali zdobyć tylko jedną bramkę. Zawodnicy Rakowa Częstochowa strzelili do siatki chwilę przed końcem spotkania i takim sposobem przypieczętowali swoją wygraną w finałowym pojedynku zmagań pucharu krajowego.