Niemiecki Eintracht zwycięża Ligę Europejską ogrywając podczas starcia finałowego Rangers FC!

Trzeba mieć świadomość faktu, iż w trakcie sezonu 2021/2022 zmagania Ligi Europejskiej były niesamowicie pasjonujące. Otrzymaliśmy możliwość oglądać naprawdę sporo emocjonujących pojedynków i ciężko było wskazać faworyta do finalnej wygranej. Bez większych wątpliwości gigantyczną niespodzianką było to, że w pucharowej fazie zmagań Europa League rywalizowała Barcelona, która wyeliminowana została z Ligi Mistrzów. Gracze Dumy Katalonii początek sezonu mieli kiepski, jednakże na wiosnę prezentowali się znacznie lepiej. Mnóstwo ekspertów twierdziło, że właśnie FC Barcelona jest głównym faworytem do zwycięstwa w tych rozgrywkach. To wszystko uległo zmianie w chwili, gdy na Camp Nou przyleciał Eintracht z Frankfurtu. Piłkarze Barcy byli naprawdę zdziwieni i przegrali z niemiecką drużyną 2:3. I odtąd rozpoczęła się niezwykła gra graczy niemieckiego Eintrachtu.

Drużyna z Niemiec dała radę awansować do wielkiego finału rozgrywek w Ligi Europy, gdzie drużyna Rangers FC z Glasgow była ich przeciwnikiem. Podczas tej edycji Ligi Europy drużyna ze Szkocji też radziła sobie fantastycznie i bez najmniejszych wątpliwości był to właściwy oponent dla niemieckiego klubu. Naprawdę mnóstwo wielbicieli piłki nożnej przyleciało do Sewilli, gdzie rozgrywany był finałowy pojedynek Europa League. I to właśnie na skutek tego na stadionie otrzymaliśmy szansę, żeby oglądać prawdziwe piłkarską ucztę. Należy zrozumieć to, iż spotkanie to było niesamowicie wyrównane. Jednak gracze Rangers z Glasgow zdecydowanie lepiej je zaczęli i wyszli na prowadzenie 1:0. Piłkarze zespołu z Niemiec nie planowali jednak rezygnować, i właśnie dlatego po kilkunastu minutach odpowiedzieli bramką. Do ostatnich minut batalii finałowej nie nie mieliśmy okazji zobaczyć już goli, i dlatego arbiter zarządził dodatkowe 30 minut gry. Tam również nie padła rozstrzygająca bramka, więc w rezultacie o zwycięzcy Ligi Europejskiej zadecydować miały karne. Eintracht z Frankfurtu w trakcie jedenastek był skuteczniejszą drużyną i zwyciężył wynikiem 3:2. Dla wszystkich sympatyków niemieckiej drużyny była to na pewno doskonała okoliczność.