Legia pokonała Spartak Moskwa i objęła lokatę numer jeden w klasyfikacji swojej grupy! Sensacyjny rezultat w I. rundzie turnieju Europa League!

Legia pokonała Spartak Moskwa i objęła lokatę numer jeden w klasyfikacji swojej grupy! Sensacyjny rezultat w I. rundzie turnieju Europa League!

piłkarskie drużyny z Polski bardzo rzadko są w stanie zagwarantować polskim kibicom radosne doświadczenia w europejskich zmaganiach i warto mieć tego świadomość. Zostaliśmy oswojeni z tym, że z reguły zespoły z PKO Ekstraklasy ekspresowo ponoszą porażki w rozgrywkach eliminacyjnych i kończą swój udział w europejskich pucharach. Futbolowi fani z Polski w trwającym aktualnie sezonie mogli być jednak znacznie mocniej zadowoleni z formy piłkarskich klubów. W ostatecznym rozrachunku do grupowych zmagań zmagań europejskich trafiła wyłącznie Warszawska Legia, jednakże reszta drużyn na etapie potyczek eliminacyjnych poradziła sobie naprawdę dobrze. Dzisiejszego dnia jednakże chcemy skoncentrować się na dyspozycji warszawskiej Legii, która w środę wieczorem zaczęła rywalizację w grupowej fazie Europa League. Przeciwnikiem w pierwszym starciu grupowej batalii był Spartak z Moskwy, a więc naprawdę solidny klub pochodzący z Rosji.

Przed tym meczem naprawdę dużo dziennikarzy jednogłośnie twierdziło, iż Legii z Warszawy bardzo ciężko może być postarać się o jakąkolwiek zdobycz punktową. Przed tym spotkaniem Spartak Moskwa zdawał się przeciwnikiem o wiele silniejszym i mistrz ligi polskiej musiał się naprawdę postarać, żeby ugrać przynajmniej remis podczas tego meczu. Sytuacja podczas meczu wyglądała jednak nieco inaczej, co z całą pewnością jest niezwykłą wiadomością dla sympatyków piłki nożnej z Polski. Zawodnicy prowadzeni przez Czesława Michniewicza już od pierwszych minut postawili drużynie gospodarzy i w paru sytuacjach znaleźli się blisko zdobycia gola. Bez wątpienia gracze moskiewskiego Spartaka byli bardzo zdziwieni tym, w jaki sposób to spotkanie rozgrywają zawodnicy mistrza polskich rozgrywek. Taktyka Legii z Warszawy była naprawdę rozsądna i mogliśmy w niej dostrzec koncepcję na to starcie. W sytuacji, kiedy na tablicy wybiła 90. minuta pojedynku mogło się wydawać, że spotkanie zostanie zakończone remisowym wynikiem. W doliczonym przez arbitra czasie jednak zawodnicy Legii Warszawa wyprowadzili fenomenalną kontrę, która skończyła się golem dla zespołu gości zdobytym przez Lirima Kastratiego. Jeszcze pod koniec pojedynku piłkarze Spartaka z Moskwy starali się jeszcze ustrzelić bramkę, ale nie wystarczyło im czasu i to właśnie gracze mistrza ligi polskiej mogli świętować trzy punkty.

Zostaw komentarz

Brak kometarzy