Górnik Zabrze ograł piłkarzy stołecznej drużyny rezultatem jeden do zera! Kolejny przypadek naprawdę słabej gry warszawskiej Legii w Ekstraklasie!

Z całą pewnością w aktualnie trwającym sezonie ligi polskiej Legia Warszawa prezentuje się naprawdę słabo. piłkarze Legii to aktualni mistrzowie Ekstraklasy polskiej i dobrze o tym pamiętać, a w tej chwili znajdują się w końcówce tabeli. Spotkanie z Górnikiem miało ostatecznie przełamać tragiczną passę Warszawiaków, jednakże i w tej sytuacji brakło zgrania do tego, żeby sięgnąć po pełną pulę punktów. Piłkarze Górnika od początku spotkania wyglądali na świetnie uszykowanych i w pierwszej połowie drużyna gości nie dała rady im się przeciwstawić. Zawodnicy Górnika Zabrze po pierwszej odsłonie spotkania wygrywali rezultatem 2:0 i wiele na to wskazywało, iż szykuje się siódma z rzędu strata punktów Legii z Warszawy. Jednak zawodnicy warszawskiej Legii w pierwszych 15. minutach następnej połowy tego meczu wzięli się do pracy i byli w stanie doprowadzić do rezultatu remisowego. Dzięki tym zdarzeniom zebrani na trybunach wielbiciele piłki nożnej mogli liczyć na fantastyczne emocje w ostatnich minutach starcia.

I niewątpliwie ostatnie chwile starcia były niezwykle emocjonujące. W głównej mierze za sprawą gry graczy Górnika, którzy w rozrachunku ostatecznym wygrali ten pojedynek. Bramkę dającą wygraną zdobył w 96. minucie Kubica, który był w stanie wykorzystać doskonałe zagranie w wykonaniu Janzy Erika. Swojego premierowego gola po przejściu do polskiej Ekstraklasy ustrzelił zdobywca pucharu świata z roku 2014, a więc Lukas Podolski i warto o tym wiedzieć. była to bardzo wyjątkowa chwila dla tego piłkarze i co do tego nie ma najmniejszych wątpliwości. Z kolei Legia z Warszawy poniosła porażkę 7 mecz z rzędu i aktualnie plasuje się na 17 miejscu w ligowej klasyfikacji. Trzeba podkreślić, że to jest bardzo przeciętny rezultat, jak na wciąż panującego mistrza Polski. Jeśli gracze warszawskiej Legii mają ambicję nadal pozostać w lidze polskiej to muszą wrócić do dobrej dyspozycji. W przeciwnym wypadku mistrz ligi polskiej sensacyjnie spadnie do pierwszej ligi.