Czym charakteryzuje się Międzynarodowy Dzień Tolerancji?

Czym charakteryzuje się Międzynarodowy Dzień Tolerancji?

Przeszło 25 lat temu przez Zgromadzenie Ogólne ONZ z inicjatywy UNESCO został wyszczególniony Międzynarodowy Dzień Tolerancji, który obchodzony jest 16 listopada. Z brakiem akceptacji na co dzień ma styczność sporo osób i właśnie ta data ma o tym przypominać. Nawoływanie do licznych instytucji publicznych, naukowców i rządów tego typu jest zachętą do tego, by zajęli się rozwiązaniem tego ogromnego problemu. Organizacji UNESCO bardzo zależy przede wszystkim na tym, aby wykluczyć brak akceptacji przez edukację, ale również przygotowywanie wielu paneli dyskusyjnych, które mają na celu potęgowanie tolerancji oraz nakłonienie do braku gnębienia osób dyskryminowanych.

Coraz częściej powstające zjawiska przemocy, nacjonalizmu, homofobii, antysemityzmu i wszelkich nietolerancji, były jednym z powodów stworzenia tego rozwiązania. Stwierdzono jednak, że to właśnie te grupy zmagają się z bardzo częstą marginalizacją, dyskryminacją oraz pewnym wykluczeniem przez rówieśników. Celebrowanie Międzynarodowego Dnia Tolerancji ma okazać się skuteczne w znalezieniu głównych motywów uformowania się nietolerancji, ale również mają objaśniać, jak kłopotliwe potrafią być objawy braku akceptacji dla osób prześladowanych. Żeby dociec, czym właściwie jest poszanowanie cudzych praw i cudzej własności oraz czym jest uznanie oraz uznawanie różnic indywidualnych, przydatne są tego rodzaju akcje, które bezwzględnie okazują się pomocne w tym zakresie. Ponadto ma pouczać, uczyć umiejętność słuchania drugiego człowieka, rozumienia innych ludzi, ale też dostrzegania różnego rodzaju kultur.

Międzynarodowy Dzień Tolerancji - jak świętuje się go w Polsce?

Zgodny manifest ogłosili prezydenci, jak i burmistrzowie polskich miast, w którym to przeciwstawiają się fizycznej i werbalnej agresji pojawiającej się z powodu rasizmu i homofobii, ale i też przedstawiają niebywałe zrozumienie dla tych osób. Pod ogólnym apelem wstawił się między innymi prezydent Warszawy, Gdańska, Poznania, Lublina oraz Katowic. Solidarność tego dnia będzie manifestowana przez wywieszanie tęczowych flag oraz podświetlenie budynków, jak ogłosił prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. W tęczowych barwach został podświetlony wyjątkowo Pałac Kultury i Nauki oraz most Śląsko-Dąbrowski.

Zostaw komentarz

Brak kometarzy