Bardzo dobre spotkanie w niedzielę wieczorem w lidze francuskiej rozgrywali gracze PSG! W weekend na francuskich stadionach było elektryzująco i mieliśmy okazję oglądać naprawdę dużo bramek!

Bardzo dobre spotkanie w niedzielę wieczorem w lidze francuskiej rozgrywali gracze PSG! W weekend na francuskich stadionach było elektryzująco i mieliśmy okazję oglądać naprawdę dużo bramek!

Francuska liga długimi latami była uważana przez ekspertów piłkarskich za zmagania z niższej półki. Mocnych zespołów, które dałyby radę do końca walczyć w rozgrywkach europejskich przeważnie nie było tam. Jednakże W minionej dekadzie do klubu ze stolicy doszedł całkowicie nowy prezes, który zapoczątkował nowy rozdział dla stołecznego klubu a także ligi francuskiej. Od przejęcia PSG Ligue 1 zaczęła być dużo bardziej doceniana i piłkarskie gwiazdy łatwiej akceptowali przenosiny do drużyn francuskich. W dzisiejszym artykule chcielibyśmy skupić się na tym, co aktualnie odbywa się we francuskiej ekstraklasie. Obecnie najpotężniejszym klubem we francuskiej Ligue 1 jest Paris Saint Germain, które znów w pewny sposób kroczy ku wygraniu mistrzostwa i ciężko temu zaprzeczyć. W aktualnej sytuacji może wydawać się, iż nie ma we Francji zespołu, który zdołałby zakończyć hegemonię graczy Paris Saint Germain.

Trenowana przez trenera Pochettino Mauricio ekipa w niedzielę triumfowała nad Stade de Reims wynikiem 4 do 0. W taki sposób piłkarze z Paryża mieli w stanie zapisać do swojego dorobku następne niesamowicie ważne w kontekście konkurowania o mistrzowski tytuł 3 punkty. Swojego pierwszego gola dla Paryżan podczas tego starcia ustrzelił Ramos, który latem zeszłego roku pozyskany został z FC Realu Madryt i z całą pewnością warto zwrócić na to uwagę. Nie da się ukryć, że najbardziej intrygujące spotkanie rozgrywało się między Girondins Bordeaux oraz Strasbourgiem. W trakcie tego sezonu drużyna gości walczy o występ w pucharach europejskich, ale podczas tego meczu musieli pogodzić się z przegraną. Wynikiem 4 do 3 triumfowali gracze Bordeaux, co bez najmniejszych wątpliwości podobać się mogło futbolowym sympatykom, którzy zasiadali na stadionie w dniu spotkania. Na ławce rezerwowych spotkanie przesiedział z kolei Majecki, którego Monaco okazało się gorzej przygotowane od Montpellier HSC i przegrało rezultatem 2 do 3. To była naprawdę ekscytująca kolejka francuskiej Ligue 1 i trzeba to podkreślić.

Zostaw komentarz

Brak kometarzy